خودرو

آموزش مکانیک خودرو در مازندران

در این نوشتار به سوال چگونه یادگیری مکانیک خودرو را شروع کنم؟ پاسخ خواهیم داد. مسیر آموزش مکانیک خودرو در مازندران، کلاش های آموزشی را برایتان شرح می دهیم.

معرفی راه هایی برای یادگیری نحوه تعمیرات ماشین ها:

 • با علاقه مندان به خودرو آشنا شوید. ماشین برای برخی افراد سرگرمی است.
 • به فروشگاه قطعات خودرو مراجعه کنید.
 • فیلم های آموزش تعمیر خودرو را تماشا کنید.
 • کتابچه راهنمای خودرو را بردارید.
 • برای تبدیل شدن به یک مکانیک خودرو در کلاس ها شرکت کنید.
 • مکانیک خودرو باید در زمینه هایی مانند حل مسئله، ارتباط و توجه به جزئیات مهارت داشته باشد.

 

مهارت های اولیه مکانیک خودرو

خودکفایی به خانه ختم نمی شود. شما باید بدانید که چگونه در تمام جنبه هایی که می توانید خودکفا باشید. اگر صاحب ماشین هستید، دانستن اصول اولیه مکانیک خودرو عالی خواهد بود. نه تنها باعث صرفه جویی زیادی در پول شما می شود، بلکه می تواند در صورت قرار گرفتن در شرایط سخت، شما را نیز نجات دهد. باید بگویم، با توجه به پیشرفت چشم گیر در حوزه تولید خودرو، یک مکانیک خودرو هم باید با گذراندن کلاس های آموزشی دانسته ها و مهارت های  خود را افزایش دهد.

تمامی خودروها از تعدادی سیستم برای عملکرد صحیح استفاده می کنند. همه این سیستم ها باید هماهنگ و با تعمیر و نگهداری معمول بررسی شوند. بسیاری از مردم برای انجام تعمیر و نگهداری معمول خودرو خود به مکانیک پول می پردازند، اما صاحبان خودرو نیز می توانند بسیاری از کارهای ساده را خودشان انجام دهند. صاحب خودرو می تواند با آموزش اصول اولیه مکانیک خودرو در هزینه های خود صرفه جویی کرده و مهارت های ارزشمندی را بیاموزد.

 

دوره آموزشی مکانیک خودرو

آموزش مکانیک خودرو یکی از بهترین و هوشمندانه ترین کارهایی است که افراد خواهان پیشرفت و علاقه مند به حرفه و فن پیگیری می‌کنند. با بهره گیری از دوره آموزشی تعمیر خودرو می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید و درآمد زایی داشته باشید.

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از خودرو در جامعه بسیار مورد توجه علاقه­ مندان قرار گرفته و به همین دلیل دارای بازار کار خوب و فعالی است و افرادی که توانایی و تخصص مطلوبی در این حیطه داشته باشند درآمد خوبی کسب می­کنند. در رشته­ مکانیک خودرو کارآموز مبانی و اصول  کارکرد خودرو را شناخته و به صورت تخصصی راه و روش تعمیر و رفع عیوب موتور، گیربکس  و دیفرانسیل را آموزش می بیند. دوره تخصصی مکانیک خودرو با مجهزترین تجهیزات و استفاده از موتورهای زنده­ خودروهای رایج کشور در آموزشگاه تخصصی فرتاک خودرو توسط بهترین اساتید سازمان فنی و حرفه­ای آموزش داده می­ شود.

 

مزایای دوره آموزش مکانیک خودرو 

شرکت در این دوره های آموزشی مزیت های زیادی دارد که بارزترین مزایای آن عبارت است از:

 • آشنایی کامل با جلوبندی، دیفرانسیل، گیربکس، سیستم جرقه و موتور اتومبیل
 • ابزار شناسی تخصصی برای تعمیر اتومبیل
 • آشنایی با تایم گیری و سیستم ترمز اتومبیل
 • صرفه جویی در زمان و انرژی
 • صرفه جویی در هزینه‌های مکرر برای تعمیر اتومبیل شخصی
 • ورود به بازار کار و کسب تخصص کاری
 • فرصت های پرسش و پاسخ تجربی

آموزش مکانیک خودرو

میزان درآمد یک مکانیک خودرو چقدر است؟

در کشورمان اغلب مشاغل فنی درآمد مناسبی دارند. مکانیکی خودرو هم یکی از آنها می باشد. هر مکانیک خودرویی از تخصص، دانش و تجربه خوبی برخوردار بوده، با مشتریان برخورد مناسب داشته، کار با کیفیت به مشتریان ارائه کرده و بتواند اطمینان آنها را جلب کند، می تواند به درآمد خوب و بالایی در این شغل دست یابد.

در صورتی که در شرکت های خودرو سازی و یا تعمیرگاه های کوچک و بزرگ خودرو سازی به عنوان مکانیک خودرو مشغول به کار شوید، حداقل مقدار حقوق این شاغلین طبق مصوبات شورای عالی در چارچوب ماده 41 قانون کار که هر سال تعیین می شود شروع می گردد که اگر کارفرما رضایت داشته باشد تا دو تا سه برابر پایه ی وزارت کار قابل افزایش است. اما اگر شما به طور مستقل و برای خود کار کنید خیابانی که تعمیرگاهتان در باشد و مقدار رفت و آمد ماشین در آن خیابان، بزرگی و کوچکی تعمیرگاه و مجهز بودن ،دور و نزدیک بودن بقیه ی تعمیرگاه ها  از همه مهمتر میزان مهارت و تخصصتان تعیین کننده ی درآمدتان می باشد.

 

آموزش تعمیرات خودرو

امروزه شغل مکانیکی خودرو یکی از اصلی ترین مشاغل در کشور می باشد. جالب است بدانید کسی که کارش باطری سازی ماشین باشد شک نکنید که قطعا  باید برق خودرو را بلد باشد. این شغل برق خودرو به یکی از شغل های پرطرفدار تبدیل شده است که هوادارانی زیادی دارد. به دلیل اینکه امروزه افراد به ماشین و قطعات داخل آن اهمیت بسیاری نمیدهند زود به زود دچار ایراد می شود و در آخر منجر به این می شود که قطعات ماشین و برق خودرو را تعمیر کند.  پس مطمئنا شما با گذراندن این دوره های آموزشی و وارد بازار کار این حرفه شدن به درآمد بالایی دست پسدا می کنید.

 

ما را در اینستاگرام همراهی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *