خودرو

تعمیرات گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای چگونه انجام می شود؟ هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟ بهترین محل برای تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای کجاست؟ بهترین محل تعمیر گیربکس در تهران کجاست؟گروه فرتاک خودرو خدمات ویژه و کاملی در زمینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک خودروهای وارداتی به مراجعین خود ارائه میدهد.

گیربکس در انتقال نیرو از موتور، از طریق کلاچ، به چرخ‌های خودرو استفاده می‌شود. استفاده مطمئن از قدرت و گشتاور را از طریق استفاده از چرخ دنده ها و قطارهای دنده فراهم می کند. ماشین بدون جعبه دنده نمی تواند از حالت سکون شروع شود یا از شیب بالا برود.

گیربکس چیست؟

گیربکس یک قطعه مکانیکی است که برای تغییر سرعت (RPM) و افزایش گشتاور موتور به زبان ساده استفاده می شود. حال در مورد محل قرارگیری گیربکس در خودرو از یک سر به موتور متصل می شود. شفت موتور از طریق چرخ دنده با گیربکس مرتبط می شود.

یک جعبه دنده معمولی از بین پنج تا شش دنده و یک سری دنده (که اساساً تسمه یا زنجیر در امتداد بیرون دو یا چند دنده قرار دارند) تشکیل شده است – که به راننده اجازه می دهد تا میزان قدرت تحویل خودرو را کنترل کند. بدون تغییر سرعت موتور معمولا گیربکس زیر موتور قرار دارد که زیر کاپوت جلوی خودرو شما قرار دارد. معمولاً در سطح روغن قرار دارد و در دو طرف موتور نصب می شود.

 

کاربرد گیربکس

هدف گیربکس افزایش یا کاهش سرعت است. در نتیجه گشتاور خروجی معکوس تابع سرعت خواهد بود. اگر درایو محصور یک کاهنده سرعت باشد (خروجی سرعت کمتر از ورودی سرعت است)، گشتاور خروجی افزایش می یابد. اگر درایو سرعت را افزایش دهد، گشتاور خروجی کاهش می یابد.

 

انواع گیربوکس

1.گیربکس خودکار

گیربکس های اتوماتیک محبوب ترین نوع گیربکس خودرو در جهان هستند. آنها قدرت موتور و سرعت خودرو را محاسبه می کنند و دنده ها را در حین پرواز تنظیم می کنند تا حداکثر عملکرد و مصرف سوخت را تنظیم کنند. این نوع گیربکس به رانندگان نیازی به تعویض دنده خود به خود یا استفاده از پدال کلاچ ندارد و برای رانندگانی که برای اولین بار سفر می کنند بسیار عالی است.

2.گیربکس دستی

گیربکس های دستی ساده ترین شکل گیربکس خودرو هستند. با این سیستم برق به یک کلاچ فرستاده می شود که راننده به صورت دستی آن را کار می کند. راننده همچنین به صورت دستی از دسته دنده استفاده می کند و دنده انتخابی خود را انتخاب می کند.

تعویض دستی دنده اجازه می دهد تا بیشترین کنترل را بر روی وسیله نقلیه خود داشته باشید و توجه راننده بیشتری را می طلبد.

تعمیرات گیربکس در مازندران

تعمیرات گیربکس 

در این مدت باید از رانندگی با وسیله نقلیه خود اجتناب کنید. این به دلیل خطراتی است که با یک انتقال غیرقابل پیش بینی همراه است. اگر مشکلی در درگیر نشدن یا لیز خوردن دنده‌ها وجود داشته باشد، این می‌تواند باعث شود که وسیله نقلیه به طور غیرمنتظره‌ای در هنگام رانندگی شروع به لرزیدن کند.

 

تعمیر گیربکس دنده ای

همیشه یکی از مواردی که رانندگان به دنبال آن هستند این است که یک مرکز مطمئن و معتبر برای تعمیر خودروی خود پیدا کنند  مخصوصا وقتی صاحب خودروی خارجی هستید این مورد دشوار می گردد. حال فرقی نمی کند مشکل فنی در خودرو وجود داشته باشد یا مشکل ظاهری.

در حال حاضر گروه تجهیزات تعمیرگاهی فرتاک خودرو یکی از مراکز فوق العاده حرفه ای و مطمئن می باشد که به راحتی می توانید مشکلات گیربکس های دنده ای و اتوماتیک را خیلی سریع تشخیص دهد و  مشکل را رفع کند.

چند نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که هنگام وجود مشکل در گیربکس سرعت کم نمی‌شود ولی شتاب کاهش پیدا می‌کند.

در صورت کلی توجه به نکاتی مانند تقه زدن گیربکس یا بروز صداهای غیر عادی مانند صدای زوزه و تغییر صدا و سرعت هنگام تعویض دنده بسیار مهم است که باید این موارد را جدی گرفته و در سریعترین زمان ممکن به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

 

مشکلات رایج گیربکس خودرو

  • پاسخ ناکافی دریچه گاز
  • ریختن مایعات زیر خودرو
  • لرزش خودرو با صدای ساییدن در هنگام تعویض دنده
  • لیز خوردن دنده ها
  • بوی سوختگی
  • ماشین در دنده قرار نمی گیرد

 

بهترین تعمیرگاه گیربکس در مازندران

تعویض به موقع روغن گیربکس بر حسب کیلومتر مشخص یکی از ساده ترین و مهمترین کارهایی است که می‌تواند مانع از بروز مشکل در خودرو گردد. و همچنین باید از روغنی که دارای کیفیت بالا استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که مجموعه فرتاک خودرو نه تنها برای تعمیرات گیربکس بلکه برای تعمیرات تخصصی موتور، فروش جدیدترین تستر ایسیو، کاملترین دیاگ ایرانی و خارجی و … در خدمت شما مشتریان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان  09199215141 تماس بگیریدبرای اطلاع از آخرین جشنواره های فروش ما را در اینستاگرم دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *